Generated: 2023-07-29 18:43:27
C74 - Intermediate/Final Results  
İstanbul / TUR   Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu   24-30.07.2023
UIPM 2023 U19 World Championships   -   Women Final
Saturday, 29th July 2023      
Final results
 Rank  Team / Name  NOC Code  Obstacle  Fencing - RR + BR  Swimming  Laser Run R/S  MP Points  Difference
 1   ISMAIL Malak
W041888  2005-06-09
 EGY  298 (11)
00:41.20
 259 (1)
26 V - 9 D + 4
 274 (2)
02:18.27
 560 (9)
12:20
 1391   0:00   
 2   SHIN Sumin
W079882  2006-06-23
 KOR  297 (14)
00:41.57
 242 (4)
23 V - 12 D + 2
 265 (9)
02:22.81
 581 (5)
11:59
 1385   0:06   
 3   ZEMAN Zora
W056334  2006-06-08
 HUN  298 (12)
00:41.23
 217 (15)
18 V - 17 D + 2
 266 (7)
02:22.17
 588 (2)
11:52
 1369   0:22   
 4   MITEVA Ralitsa
W043322  2005-05-08
 BUL  301 (8)
00:39.99
 217 (16)
18 V - 17 D + 2
 266 (8)
02:22.48
 582 (4)
11:58
 1366   0:25   
 5   FLAVIN Coline
W079053  2006-03-31
 FRA  299 (9)
00:40.54
 252 (2)
25 V - 10 D + 2
 245 (30)
02:32.77
 556 (10)
12:24
 1352   0:39   
 6   KHALIL Farida
W062401  2011-01-30
 EGY  272 (30)
00:54.33
 234 (10)
21 V - 14 D + 4
 273 (3)
02:18.97
 569 (8)
12:11
 1348   0:43   
 7   DERVAL Mathilde
W079055  2005-06-05
 FRA  291 (19)
00:44.83
 235 (8)
22 V - 13 D + 0
 264 (10)
02:23.31
 553 (13)
12:27
 1343   0:48   
 8   DEBSKA Katarzyna
W074951  2006-12-28
 POL  304 (5)
00:38.38
 192 (27)
11 V - 24 D + 12
 255 (17)
02:27.99
 586 (3)
11:54
 1337   0:54   
 9   JURT Florina
W045492  2005-12-22
 SUI  305 (4)
00:37.53
 230 (12)
21 V - 14 D + 0
 249 (26)
02:30.55
 548 (17)
12:32
 1332   0:59   
 10   BAUER Blanka
W062988  2005-07-20
 HUN  271 (31)
00:54.85
 185 (29)
12 V - 23 D + 0
 268 (6)
02:21.49
 607 (1)
11:33
 1331   1:00   
 11   GYARMATI Lili
W068529  2005-12-11
 HUN  291 (18)
00:44.79
 240 (7)
23 V - 12 D + 0
 260 (13)
02:25.45
 537 (25)
12:43
 1328   1:03   
 12   TOULEMONDE Anouck
W082877  2005-03-28
 FRA  283 (25)
00:48.56
 235 (9)
22 V - 13 D + 0
 263 (11)
02:23.75
 542 (22)
12:38
 1323   1:08   
 13   HOLLAND Gabrielle
W046777  2006-10-04
 GBR  291 (20)
00:44.93
 230 (13)
21 V - 14 D + 0
 261 (12)
02:24.54
 537 (25)
12:43
 1319   1:12   
 14   UNTERBERGER Josefine
W073568  2005-02-17
 GER  302 (6)
00:39.18
 185 (31)
12 V - 23 D + 0
 251 (22)
02:29.82
 580 (6)
12:00
 1318   1:13   
 15   AMER Zeina
W041878  2005-04-22
 EGY  301 (7)
00:39.77
 229 (14)
20 V - 15 D + 4
 242 (31)
02:34.02
 544 (20)
12:36
 1316   1:15   
 16   FARMAND Nadja
W079034  2007-03-26
 GER  299 (10)
00:40.91
 214 (20)
17 V - 18 D + 4
 253 (20)
02:28.53
 549 (15)
12:31
 1315   1:16   
 17   FERNANDES Alexandra
W075696  2007-10-07
 CZE  313 (1)
00:33.87
 195 (26)
14 V - 21 D + 0
 249 (25)
02:30.51
 554 (12)
12:26
 1311   1:20   
 18   MESZAROS Emma
W056325  2006-05-23
 HUN  307 (3)
00:36.63
 205 (23)
16 V - 19 D + 0
 253 (19)
02:28.51
 539 (23)
12:41
 1304   1:27   
 19   MEYER Vivienne
W066517  2008-05-22
 SUI  298 (13)
00:41.33
 232 (11)
21 V - 14 D + 2
 246 (29)
02:32.03
 525 (29)
12:55
 1301   1:30   
 20   ATTIA Jana
W066483  2006-11-26
 EGY  295 (16)
00:42.78
 217 (18)
18 V - 17 D + 2
 251 (23)
02:29.91
 537 (26)
12:43
 1300   1:31   
 21   JURT Katharina
W045491  2005-12-22
 SUI  288 (22)
00:46.46
 202 (24)
17 V - 18 D + 2
 250 (24)
02:30.14
 556 (11)
12:24
 1296   1:35   
 22   ROBERTS Susie
W055762  2005-04-26
 GBR  282 (26)
00:49.43
 185 (28)
12 V - 23 D + 0
 255 (15)
02:27.76
 572 (7)
12:08
 1294   1:37   
 23   KARBOWNIK Malgorzata
W061440  2005-04-24
 POL  296 (15)
00:42.30
 209 (22)
16 V - 19 D + 4
 272 (4)
02:19.09
 517 (31)
13:03
 1294   1:37   
 24   KIM Yuri
W083820  2006-04-12
 KOR  275 (29)
00:52.98
 241 (5)
22 V - 13 D + 6
 254 (18)
02:28.11
 513 (32)
13:07
 1283   1:48   
 25   MARSH Eva
W078377  2005-08-08
 GBR  278 (28)
00:51.07
 180 (35)
11 V - 24 D + 0
 275 (1)
02:17.63
 546 (19)
12:34
 1279   1:52   
 26   KIM Nayeon
W083819  2005-05-08
 KOR  265 (32)
00:57.97
 217 (19)
18 V - 17 D + 2
 268 (5)
02:21.22
 523 (30)
12:57
 1273   1:58   
 27   CHASTAGNER Agathe
W079062  2006-10-05
 FRA  286 (24)
00:47.10
 180 (34)
11 V - 24 D + 0
 246 (28)
02:32.02
 553 (14)
12:27
 1265   2:06   
 28   ALLARA Annachiara
W059069  2009-08-12
 ITA  310 (2)
00:35.37
 149 (36)
4 V - 31 D + 4
 253 (21)
02:28.80
 548 (17)
12:32
 1260   2:11   
 29   GIOIA Teresa
W042441  2006-08-26
 ITA  289 (21)
00:45.93
 247 (3)
24 V - 11 D + 2
 249 (27)
02:30.97
 473 (36)
13:47
 1258   2:13   
 30   DEDE Almira Belemir
W075440  2005-01-15
 TUR  293 (17)
00:43.85
 180 (33)
11 V - 24 D + 0
 233 (34)
02:38.66
 548 (18)
12:32
 1254   2:17   
 31   VANOVA Katerina
W050927  2005-06-10
 CZE  279 (27)
00:50.92
 184 (32)
11 V - 24 D + 4
 255 (16)
02:27.81
 533 (27)
12:47
 1251   2:20   
 32   FORTI Sara
W043957  2005-02-01
 ITA  286 (23)
00:47.03
 217 (17)
18 V - 17 D + 2
 260 (14)
02:25.47
 483 (35)
13:37
 1246   2:25   
 33   FRÄßDORF Emma
W073570  2005-03-22
 GER  259 (34)
01:00.56
 202 (25)
15 V - 20 D + 2
 240 (33)
02:35.34
 533 (28)
12:47
 1234   2:37   
 34   SPOKES Zoe
W073482  2006-05-03
 GBR  262 (33)
00:59.25
 185 (30)
12 V - 23 D + 0
 231 (35)
02:39.65
 544 (21)
12:36
 1222   2:49   
 35   DENINA Kristina
W065528  2006-10-06
 BUL  246 (36)
01:07.08
 239 (6)
22 V - 13 D + 4
 240 (32)
02:35.33
 489 (34)
13:31
 1214   2:57   
 36   CUNHA Luisa
W042675  2006-10-24
 POR  251 (35)
01:04.73
 210 (21)
17 V - 18 D + 0
 226 (36)
02:42.37
 494 (33)
13:26
 1181   3:30   

 Legend:              
 =  Equal sign indicates that two or more pentahletes share the same rank  DSQ  Disqualified  DNF  Did Not Finish
 DNS  Did Not Start  V  Victory  EL  Eliminated
 R/S  Running / Shooting  D  Defeat