Generated: 2023-04-12 08:35:55
C74 - Intermediate/Final Results  
Ankara / TUR   Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu   10-16.04.2023
UIPM 2023 Pentathlon World Cup   -   Women Qualifications B
Tuesday, 11th April 2023      
Final results
 Rank  Team / Name  NOC Code  Fencing - RR + BR  Swimming  Laser Run R/S  MP Points  Difference
 1   ALEKSZEJEV Tamara
W002199  1988-10-23
 HUN  257 (1)
18 V - 6 D + 0
 269 (13)
02:20.70
 532 (17)
12:48
 257   0:16   
 2   ADOMAITYTE Elzbieta
W043961  2002-01-06
 LTU  250 (2)
17 V - 7 D + 0
 255 (24)
02:27.89
 553 (11)
12:27
 250   0:16   
 3   ALPUGAN Sesim
W042994  1999-12-02
 TUR  243 (3)
16 V - 8 D + 0
 264 (16)
02:23.24
 504 (23)
13:16
 243   1:03   
 4   LANGREHR Rebecca
W040067  1998-04-04
 GER  243 (4)
16 V - 8 D + 0
 269 (14)
02:20.91
 562 (9)
12:18
 243   0:00   
 5   UMEMURA Kanae
W042338  1996-07-07
 JPN  236 (5)
15 V - 9 D + 0
 273 (10)
02:18.71
 508 (22)
13:12
 236   0:57   
 6   POTAPENKO Elena
W042194  1993-04-20
 KAZ  229 (6)
14 V - 10 D + 0
 278 (6)
02:16.14
 558 (10)
12:22
 229   0:09   
 7   OTEIZA Marie
W039494  1994-01-30
 FRA  229 (7)
14 V - 10 D + 0
 283 (3)
02:13.64
 548 (12)
12:32
 229   0:14   
 8   SAVNER Jessica
W041234  1992-01-31
 USA  229 (8)
14 V - 10 D + 0
 257 (20)
02:26.78
 545 (14)
12:35
 229   0:43   
 9   ARCEO Mariana
W039816  1994-04-27
 MEX  222 (9)
13 V - 11 D + 0
 274 (8)
02:18.01
 578 (3)
12:02
 222   0:00   
 10   HERNANDEZ Sophia
W039507  1997-01-10
 GUA  222 (10)
13 V - 11 D + 0
 262 (19)
02:24.29
 573 (6)
12:07
 222   0:17   
 11   RETI Kamilla
W002355  1992-12-28
 HUN  222 (11)
13 V - 11 D + 0
 256 (21)
02:27.28
 580 (1)
12:00
 222   0:16   
 12   ABDELMAKSOUD Salma
W041348  2000-01-19
 EGY  222 (12)
13 V - 11 D + 0
 284 (2)
02:13.09
 568 (8)
12:12
 222   0:00   
 13   LEH Cicelle
W057185  2003-09-27
 GER  215 (13)
12 V - 12 D + 0
 256 (22)
02:27.35
 535 (16)
12:45
 215   1:08   
 14   FAKHRUTDINOVA Alise
W069090  1990-02-23
 UZB  215 (14)
12 V - 12 D + 0
 273 (11)
02:18.97
 521 (19)
12:59
 215   1:05   
 15   VARLEY Jessica
W040380  1995-03-12
 GBR  208 (15)
11 V - 13 D + 0
 272 (12)
02:19.20
 578 (4)
12:02
 208   0:16   
 16   WHITAKER Emma
W044100  2001-05-05
 GBR  208 (16)
11 V - 13 D + 0
 278 (7)
02:16.48
 575 (5)
12:05
 208   0:13   
 17   TAGUCHI Soyoka
W082144  1996-04-11
 JPN  208 (17)
11 V - 13 D + 0
 281 (4)
02:14.98
 543 (15)
12:37
 208   0:42   
 18   SEONG Seungmin
W071999  2003-05-13
 KOR  201 (18)
10 V - 14 D + 0
 287 (1)
02:11.93
 578 (3)
12:02
 201   0:08   
 19   GULEL Selen
W062552  2003-07-13
 TUR  201 (19)
10 V - 14 D + 0
 256 (23)
02:27.38
 445 (24)
14:15
 201   2:52   
 20   AKSIN Ipek
W039555  1996-07-03
 TUR  194 (20)
9 V - 15 D + 0
 279 (5)
02:15.54
 509 (21)
13:11
 194   1:32   
 21   KAPALA Adrianna
W050163  2003-06-08
 POL  187 (21)
8 V - 16 D + 0
 252 (25)
02:29.14
 524 (18)
12:56
 187   1:51   
 22   ZHONG Xiuting
W040861  1999-09-14
 CHN  187 (22)
8 V - 16 D + 0
 266 (15)
02:22.18
 546 (13)
12:34
 187   1:15   
 23   ARMANAZQUI Martina
W043551  2002-10-30
 ARG  187 (23)
8 V - 16 D + 0
 262 (18)
02:24.13
 378 (25)
15:22
 187   4:07   
 24   NOVOTNA Veronika
W042326  2000-11-11
 CZE  173 (24)
6 V - 18 D + 0
 274 (9)
02:18.01
 572 (7)
12:08
 173   0:55   
 25   BOICHENIUK Iryna
W045937  2000-11-22
 UKR  159 (25)
4 V - 20 D + 0
 264 (17)
02:23.43
 510 (20)
13:10
 159   2:21   

 Legend:              
 =  Equal sign indicates that two or more pentahletes share the same rank  DSQ  Disqualified  DNF  Did Not Finish
 DNS  Did Not Start  V  Victory  EL  Eliminated
 R/S  Running / Shooting  D  Defeat